• Sl_11.jpg
 • Sl_12.jpg
 • Sl_14.jpg
 • Sl_15.jpg
 • Sl_16.jpg
 • Sl_17.jpg
 • Sl_18.jpg
 • Sl_20.jpg
 • Sl_21.jpg
 • Sl_22.jpg
 • Sl_23.jpg
 • Sl_131.jpg
 • Sl_132.jpg
 • Sl_191.jpg
 • Sl_193.jpg

Як вижити після атомного вибуху. Поради від спеціалістів

Ядерний або атомний вибух — некерований процес вивільнення великої кількості теплової й променевої енергії в результаті ланцюгової ядерної реакції ділення за дуже малий проміжок часу.

Уявити масштаби наслідків детонації всіх ядерних зарядів практично неможливо.
Сподіватимемося, що ніхто і ніколи не зазнає жодних з цих катастрофічних інцидентів.
Але існує науково обґрунтований план дій, який може врятувати сотні тисяч життів в зоні ураження ядерного вибуху.
Отже, яким є цей план?
І від чого саме нас захистить дотримання плану?

Інструкція

Крок 1

Якщо ви прагматик, який обладнав заздалегідь і облаштував для себе і своїх близьких спеціально побудований притулок з дотриманням необхідних технологій: в досить глибокій, з водою, їжею, медикаментами, замкнутій система життєзабезпечення і радіоприймачем на акумуляторах, краще в найближчі пару місяців або навіть довше на поверхню не підніматися.

крок 2

Якщо ви щасливчик, якому вдалося знайти спеціальний притулок , дочекайтеся коли спаде перша - найсильніша хвиля радіації, потім друга і, потім, кілька разів пройде радіоактивний дощ. Якщо ваш бункер в стані вас прихистити на термін довше декількох днів або місяців - дуже непогано. У будь-якому випадку, за допомогою радіо ви зможете тверезо оцінити обстановку нагорі і тоді вже вирішуйте - вибиратися вам і вашим близьким із зони ураження негайно або почекати.

крок 3

Якщо під час вибуху ви опинилися в звичайному підвалі, ось тут головне, зберегти розум і спокій, щоб діяти чітко і послідовно. Важливо відразу запобігти паніці, яка може виникнути у тих, хто опинився поруч. За допомогою підручних засобів необхідно закупорити всі щілини і двері - бажано залізними листами, і ні в якому разі не виходити з підвалу в найближчі два-три дні. Від радіації вас вже все одно нічого не врятує, але, принаймні, ви убезпечите себе від радіоактивного пилу і дощу.

крок 4

Дізнайтесь, чи вдалося вам і вашим побратимам по нещастю захопити з собою хоч якусь кількість їжі і води. Необхідно це з'ясувати відразу, щоб шанс протриматися був у всіх. Одноосібно в такій обстановці не виживе ніхто, і це слід спокійно пояснити оточуючим. Складуйте воду і їжу в одному місці, роздаючи її кілька разів на день невеликими, рівними порціями.

крок 5

У перший день бажано взагалі нічого не їсти і не пити, щоб мінімізувати відходи своєї життєдіяльності. До речі, місце для їх відправки теж необхідно визначити відразу.

крок 6

Отже, ви вижили, відсиділися в укритті, по радіо зрозуміли, що відбувається на поверхні, і як влада планує рятувати населення. Тепер вам доведеться вибиратися із зони ураження. Перша і головна порада - не йти проти вітру. Вітер завжди повинен дути в спину. Прикрийте рот і ніс, щоб не вдихати пил. Від радіації це вас не вбереже, але легкі постраждають менше.

крок 7

Вижити вам допоможуть також: документи, незабуті будинку - якщо ви опинитеся без них, не факт, що переживши вибух, ви переживете дуже нервових військових, які безсумнівно будуть перевіряти всіх, хто намагатиметься вийти із зони ураження; невеликий запас їжі в герметичній упаковці, одяг з довгими рукавами і капюшоном, рукавички, респіратор, а ще краще протигаз, захисні окуляри, гумові чоботи. До речі, вибравшись із зони ураження, коли будете все це знімати, постарайтеся навіть до власного одягу не торкатися голими руками і шкірою.

крок 8

По дорозі постарайтеся ні до чого не торкатися оголеними ділянками шкіри - навіть до землі. Йти із зони ураження необхідно не менше ніж на три-п'ять кілометрів.

Ядерна зброя — це один з найпотужніших інструментів руйнування.
І ці заходи можуть здаватися надто простими й неефективними.
Але дослідження та практика неодноразово демонстрували переваги перебування всередині укриттів.
Отже, доки ми сподіватимемось, що цього ніколи не станеться, пам’ятаймо: ховайтеся всередині, залишайтеся усередині, очікуйте інформації.